Zmiany na Facebook 2021
Facebook w 2021 roku, czyli co warto wiedzieć? Facebook 2021 – zmiany są stopniowo wprowadzane przez cały rok. Niektóre mogą nas rozczarować, inne dają coś
W jakich godzinach w ciągu dnia najlepiej pracować, uczyć się?
Pracujemy w określonych godzinach od-do i wymaga się od nas wówczas pełnego zaangażowania. A tymczasem nie jesteśmy robotami i wytężona praca non-stop przez wiele godzin, przynosi słabe efekty. Natomiast gdy zrobimy sobie przerwy i podzielimy naszą pracę na różne etapy w różnych godzinach – rezultaty będą dużo lepsze.
Tutaj wspomnę, że nie jestem absolutnie typem coacha. Za to prowadzenie ponad 20 lat firmy wyrobiło we mnie nawyk strategicznego myślenia. Bardzo dobry nawyk – jeśli ktoś nie próbował – polecam. Natomiast inwestowanie i życie w różnych krajach – wyrobiło we mnie nawyk wolności i samodzielnego podejmowania decyzji. Im lepsza organizacja i dostosowanie jej do nas, tym lepsze daje to rezultaty.
Dawno temu – brzmi trochę jak wstęp z bajki ;), odkryłam, że planując w zgodzie z zegarem biologicznym, czyli porami dnia – możemy dużo więcej zrobić. Lepiej i szybciej się uczymy, a do tego jesteśmy mniej zmęczeni. Jak dla mnie warte zainteresowania. Oczywiście nie jest to moja odkrycie. Opracowałam natomiast kilka zasad, oraz indywidualne cykle naszej aktywności. Chcesz poznać swój cykl? Zapraszam na Warsztaty Rozwoju Osobistego, w prezencie Indywidualny Cykl Dobowy.
Godzina naszej pobudki ma bezpośredni wpływ na rozłożenie naszej aktywności w ciągu dnia. Dla każdej osoby największa aktywność może przypadać na inne godziny. Potocznie się mówi, że „śpiochy” osiągają mniej. Niekoniecznie tak jest. Często ich rytm dobowy, został im narzucony – a jest dostosowany do osób, które lubią wcześnie wstawać – dlatego osiągają gorsze wyniki.
Nasze zdolności rosną i maleją w ciągu dnia, przypomina to sinusoidę. Jeśli dobrze wykorzystamy nasz cykl, czyli zrobimy odpowiedni podział na pracę i odpoczynek – spożytkujemy mniej energii i osiągniemy więcej. Ciekawe jest to, że nasze cykle znacznie się różnią w zależności od tego, o której wstajemy.
Najlepszym rozwiązaniem jest wstawanie zgodnie z naszym zegarem biologicznym i dopasowanie do niego naszej aktywności. Zazwyczaj jest to przedział czasowy między 4 a 9 rano. Jest tutaj jednak pewna zasada – jeśli osoba, dla której dobrą porą na wstawanie jest godzina 5.00 – przesunie czas pobudki na 4:00 – jej organizm się przestawi i rytm dobowy nie zostanie zakłócony. Natomiast jeśli ktoś lubi wstawać o godzinie 9:00, a nagle zamieni to na godzinę 4:00 – rytm dobowy zostanie całkowicie zakłócony. Nie zawsze jednak możemy żyć w zgodzie z naturą. Jeśli musimy przestawić czas naszego wstawania, najlepiej robić to stopniowo.
Wstawanie codziennie o tej samej porze, pozwala naszemu organizmowi na utrzymywanie cały czas tego samego cyklu. Jeśli się do niego dostosujemy i dobrze zorganizujemy nasz dzień, większość zadań wykonamy bez problemu i nie będziemy zmęczeni. Z kolei, jeśli pracujemy albo uczymy się w okresie spadku koncentracji – niestety wyniki mogą być słabe. Najgorzej mają w tej sytuacji osoby pracujące na trzy zmiany – ich rytm jest rozregulowany i mogą czuć ciągłe zmęczenie.
Podział naszego dnia wygląda różnie w zależności od godziny, o której wstajemy. Wyżej wymienione fazy występują o różnych godzinach. Chcesz sprawdzić, jak to wygląda u Ciebie? Może warto coś zmienić, poprawić i osiągać lepsze rezultaty. Zapraszam do przetestowania i pobrania indywidualnego rytmu dobowego zgodnego z Twoją godziną porannej pobudki.
Każdy z nas ma lepsze i gorsze godziny na koncentrację i naukę. Nie jesteśmy wstanie przez 24h, maksymalnie koncentrować się nad zadaniem, które wykonujemy. Warto o tym pamiętać. Czasami 10 minut kreatywnej pracy/nauki może dać lepsze wyniki niż np. 3 h ślęczenia nad tematem.
Czy zdarzyło Ci się coś robić, pół dnia a efekty były mizerne? Z kolei na drugi dzień – eureka! Przyszło olśnienie – i coś, co było trudne dnia poprzedniego, na drugi dzień okazało się całkiem proste, a na dodatek zrobiłeś to w bardzo krótkim czasie?
Sławek
Każde szkolenie motywuje do przechodzenia do następnego kroku. Dużo tutaj ćwiczeń, które pokazują w jakim miejscu teraz jesteśmy. Szkolenia dały mi dużo podpowiedzi, co robiłem źle, a co dobrze.
Jestem w stanie teraz zorganizować sobie lepiej czas, nawet ten codzienny, czyli domowe życie.
Warsztaty dały mi ogromnego kopa i motywację. Polecam każdemu, kto chce coś zmienić w swoim życiu.
Facebook w 2021 roku, czyli co warto wiedzieć? Facebook 2021 – zmiany są stopniowo wprowadzane przez cały rok. Niektóre mogą nas rozczarować, inne dają coś
Planowanie – Cykl Dobowy W jakich godzinach w ciągu dnia najlepiej pracować, uczyć się? Spis treści Jak pracować, aby dużo osiągnąć, realizować swój plan i
Świat w czasie kryzysu – dla kogo biznes online? Świat się zmienił, jak sobie z tym poradzić? Dlaczego niektórzy myślą, że nie nadają się, aby
Fanpage czy Strona Internetowa Potrzebujemy obydwu, czy niekoniecznie? Powszechnie wiadomo, że aby odnieść sukces w biznesie, trzeba zaistnieć w sieci. Niestety samo „być” to za